09122024339

02188747944

شنبه تا چهارشنبه : 9:00-17:00

پنج شنبه : 9:00-14:00

کوره زغال فشرده

کوره زغال فشرده

کوره زغال فشرده چیست و چگونه ساخته می شود؟

امروزه زغال فشرده یا زغال چینی ، جایگزین زغال سنتی یا زغال جنگلی شده است که دلیل آن مزایای بسیار زیاد زغال فشرده نسبت به زغال معمولی ، هم برای مشتریان و هم تولیدکنندگان است. پیش تر در مقالات قبل با روند تولید زغال فشرده آشنا شدیم، و دانستیم که این زغال با قرارگیری در خط تولید ،ساخته می شود و برای پخت داخل کوره قرار میگیرد. کوره زغال فشرده ، در واقع مرحله ای اصلی در تولید زغال است که در آن بریکت های از پیش ساخته شده ، به زغال قابل استفاده تبدیل می شوند.

پس از ساخته شدن بریکت ها در دستگاه زغالساز ، آن ها را با استفاده از پالت های مخصوص درون کوره قرار میدهند. اما ویژگی های کوره زغال فشرده چیست و چگونه ساخته می شود؟

در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه لازم است را درباره ی کوره زغال فشرده بدانیم.

کوره زغال فشرده

کوره زغال فشرده چند نوع است؟

در خط تولید های زغال ، از دو مدل کوره استفاده می شود. کوره سنتی و کوره صنعتی.

این دو تفاوتی اساسی در روند پخت زغال دارند و کیفیت متفاوتی از زغال را به دست می دهند.

کوره سنتی :

کوره های سنتی ، با استفاده از ملات و مصالح ساختمانی چون آجر ساخته می شوند، که بسته به اندازه و ابعاد، حجم مشخصی از زغال به وسیله ی پالت به آن ها وارد شده و فرآیند پخت آن ها انجام می شود.

در کوره سنتی ، با ایجاد شعله اولیه ، بریکت ها شروع به سوختن می کنند و با حرارت و شعله مستقیم پخته می شوند.

بسته با فرمول تولید کننده ، بریکت ها 24 تا 48 ساعت باید در کوره بمانند تا پخت آن ها به طور کامل انجام شود.

کوره سنتی دارای مزایای بسیار بیشتری از کوره صنعتی است و به همین دلیل بیشتر تولیدکنندگان از کوره های سنتی استفاده می کنند.

مزایای کوره سنتی :

پخت انجام شده در کوره سنتی کامل بوده و گاز و بوی زغال به طور کامل گرفته می شود. چرا که حرارت و آتش مستقیما بریکت ها را می سوزاند. در حالی که در کوره صنعتی حرارت غیرمستقیم است.

نیازی به گاز یا برق برای راه اندازی کوره نیست و این خود سبب کاهش هزینه ها در تولید و مصرف انرژی کارگاه می شود.

به دلیل پخت کامل تر و حرارت مستقیم ، زغالی که با کوره سنتی به دست آمده کیفیت و در نتیجه قیمت بالاتری دارد.

هزینه ساخت و همچنین نگهداری از کوره سنتی بسیار کمتر از کوره صنعتی است.

 

پالت زغال خارج شده از کوره زغال فشرده

کوره صنعتی

کوره های صنعتی ساخته شده به شکل محفظه ای مکعبی هستند که زغال ها با قراردر درون آن ها ، با حرارت غیرمستقیم تحت شرایط خلاء پخته می شوند.

کوره های صنعتی دارای ابعاد و گنجایش های متفاوتی هستند.

از مزایای کوره صنعتی می توان به سرعت پخت و تولید بالا و داشتن کنترل اشاره کرد، اما به هیچ وجه کیفیت زغالی که در کوره سنتی پخته می شود را ندارند، جراکه فرآیند پخت با حرارت غیر مستقیم است و گازگیری انجام نمی شود.

 

گروه صنعتگران ، سازنده خط تولید زغال فشرده ، همراه با پکیج کامل خط تولید ذغال ، کوره های سنتی که دارای کیفیت و هزینه پایینتری هستند را نیز بدون دریافت هزینه اضافه ، برای شما مشتریان عزیز می سازد.

 

عملکرد و روش پخت زغال در کوره سنتی

بعد از این که بریکت ها از دستگاه زغال ساز (اکسترودر) خارج شدند، روی پالت ها که وسیله ی برای قرار گیری زغال درون کوره هستند چیده می شوند.

با قرار گیری پالت و بریکت ها درون کوره سنتی ، قسمت های بالایی و کناره های کوره با آجر و گل بسته شده ، و با استفاده از مشعل کوره روشن می شود.

شعله تنها برای ایجاد آتش اولیه است و برای پخت نیازی به سوخت وجود ندارد، در واقع بریکت ها خود سوخت هستند که به زغال تبدیل میشوند.

با گذشت 24 الی 48 ساعت از قرارگیری بریکت ها در کوره ، زغال فشرده آمده است ، که برای خارج کردن آن ها پالت خفه کن ها روی پالت گذاشته شده و از کوره خارج می شوند.

کوره سنتی ، دمایی بین 250 الی 700 درجه سانتی گراد دارد.

ظرفیت هر کوره ساخت صنعتگران نیز 500 کیلوگرم می باشد.

 

ساخت کوره زغال فشرده

کوره نقش مهمی در خط تولید شما و کیفیت زغال تولیدی دارد. بنابراین باید با ابعاد و طراحی استاندارد ساخته شده باشد تا زغال ها پخت خوبی داشته باشند.

بنابراین ، هر بنایی کوره ساز نیست و کوره باید حتما توسط افراد ماهر در ساخت کوره زغال ساخته شوند.

زغال فشرده صنعتگران با بهره گیری از افراد مجرب در این زمینه کوره هایی با استحکام بسیار بالا و با طراحی ایده آل و مناسب را برای مشتریان گرامی می سازد. (بدون دریافت هزینه جداگانه برای ساخت کوره)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات دیگر