09122024339

02188747944

شنبه تا چهارشنبه : 9:00-17:00

پنج شنبه : 9:00-14:00

طعم دار کردن قلیون

چگونه قلیون را طعم دار کنیم؟

طعم دار کردن قلیون نو

این مقاله صرفا جهت اطلاعات عمومی منتشر شده ، و صنعتگران فعالیتی در زمینه قلیان یا تنباکو ندارد. 

وقتی قلیون جدیدی می خرید، بخصوص اگر قلیون شما چوبی باشد ، در ابتدا طعمی ندارد یا ممکن است کمی طعم چوب در آن باشد، بنابراین نیاز است تا قلیون را طعم دار کنیم. در واقع طعم دار کردن قلیون نو ، یکی از موارد مهم در آب بندی قلیون است که سبب می شود قلیون خوبی داشته باشیم.

منظور از طعم دار کردن قلیون این است که قلیون شما حتی زمانی که روشن نیست و قلیان را چاق نکردید ، عطر و بویی از تنباکو بدهد .

در سفره خانه ها و قهوه خانه ها ، معمولا هر قلیان با طعمی ثابت چاق می شود، مثلا دو سیب ، بنابراین قلیون خود عطر و طعم را به تنه اش گرفته و آنقدر از آن با طعم خاص استفاده شده که طعم تنباکو را به خود گرفته است.

 

چگونه قلیون چوبی را طعم دار کنیم؟

برای طعم دار کردن قلیون چوبی نو چند روش وجود دارد.

روش پارچه برای طعم دار کردن قلیون :

یکی از روش ها این است که پارچه ای با ابعاد مناسب با قلیون را نم دار کنید ، و آن را دور پایه قلیون و تنه چوبی بندید ، تا بوی چوب را به خود بگیرد.

کار بهتری که می توان در این روش انجام داد این است که آبی که آن را برای نم دار کردن پارچه استفاده می کنید خود طعم تنباکو را داشته باشد.

به این منظور می توانید مقداری از تنباکوی مورد نظرتان را درون آب ریخته ، و بگذارید مدتی در آن بماند. سپس از این آب برای نم دار کردن پارچه ای که می خواهید دور قلیون ببندید استفاده کنید.

می توان پارچه را لوله کرده و درون تنه چوبی هم بفرستید ، و یک سر آن در آب با عصاره تنباکو باشد ، به این ترتیب از داخل و بیرون تنه قلیون شما به خوبی طعم تنباکو را گرفته و به اصطلاح آب بندی شده است.

بعضی از افراد بجای استفاده از پارچه برای پیچیدن به دور تنه قلیون ، از فویل آلومینیومی هم استفاده می کنند.

 

روش دوم : تزریق مستقیم عصاره تنباکو به داخل تنه قلیون

روش دیگر این است که شیره تنباکو ، و یا عصاره آن را که در آب به دست آوردید ، (این عصاره باید غلیظ باشد) به طور مستقیم در داخل تنه قلیون بریزید.

چندین بار این عمل را تکرار کنید تا بوی چوب تنه قلیون از بین رفته ، قلیون آب بندی شود، و قلیون شما طعم دار شود.

طعم دار کردن قلیون

چگونه شیره تنباکو را بگیریم

برای اینکه شیره تنباکو را بگیرید ، و برای طعم دار کردن قلیون استفاده کنید ، می توانید تنباکو را درون ظرفی ریخته و مقداری آب جوش به آن اضافه کنید.

پس از گذشت مدتی ، تفاله های آن را جدا کرده و آبی که به دست آمده را نیز کمی بگذارید تا غلیظ شود ، به این صورت شیره تنباکو یا عصاره تنباکو را به دست آورده اید.

 

چگونه قلیون برنجی را طعم دار کنیم

علاوه بر قلیون های تنه چوبی امروزه به تعداد زیادی هم از قلیون های برنجی استفاده می شود که تنه و لوله درونی آن ها از فلز برنج است.

قلیون تنه برنجی هم نیاز به آب بندی و طعم دار شدن دارد تا هم سریع تر آماده شود (چاق شود) و هم طعم بهتری داشته باشد.

روشی که برای طعم دار کردن قلیون برنجی استفاده می شود هم شبیه به روش طعم دار کردن قلیون چوبی است ، اما تفاوت در این است که مدت زمان بیشتر و دفعات بیشتری برای طعم دار کردن آن لازم است.

دلیل آن هم این است که در قلیون تنه چوبی ، منافذ چوب خود به راحتی نم و رطوبت پارچه که طعم تنباکو را دارد جذب می کنند، اما جذب آن برای فلزات بسیار سخت تر است.

اگر بخواهید قلیون برنجی شما طعم دار شود بهتر است فقط از یک تنباکو استفاده کنید و هر بار با تنباکوهای متفاوت آن را چاق نکنید.

طعم دار کردن قلیون

از بین بردن طعم قلیون

گاهی پیش می آید که مدت های زیادی از قلیون استفاده کرده اید و قلیون طعم زیادی به خود گرفته که دوست ندارید.

بخصوص اگر همیشه از تنباکوهای گوناگون استفاده کرده باشید قلیون طعمی میکس شده گرفته کی می تواند خوشایند نباشد.

اگر برعکس موارد گفته شده ، بخواهید طعم قلیون را از بین ببرید ، باید آن را به دفعات با آب داغ بشورید.

همانقدر طعم گرفتن قلیون تنه چوبی راحت تر است ، از بین رفتن طعم سخت تر است! بنابراین این کار برای قلیون برنجی آسان تر است و اگر قلیون چوبی بیش از حد طعم گرفته و با چندین بار شست و شو هم طعم و بوی آن عوض نمی شود باید از تنه جدیدی استفاده کنید.

البته فراموش نکنید که در کنار شست و شو ، برای از بین بردن طعم قلیون ، از تنباکویی خاص که میخواهید آن طعم را داشته باشد به طور مداوم استفاده کنید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات دیگر