09122024339

02188747944

شنبه تا چهارشنبه : 9:00-17:00

پنج شنبه : 9:00-14:00

صادرات زغال فشرده

صادرات زغال فشرده

صادرات زغال فشرده چگونه است و چقدر سود دارد؟

سال ها قبل تا پیش از زمانی که خط تولید ذغال در کشور خودمان فعال باشد، زغال فشرده از کشور چین صادر می شد به همین دلیل هنوز هم با نام زغال چینی شناخته می شود. اما همت تولیدکنندگان برای بومی سازی این محصول و تلاش طراحان و مهندسان منجر به این شد که تولید زغال در کشور خودمان ادامه یابد که بسیار هم موفق بوده، به طوری که نه تنها امروز زغالی از چین و دیگر کشور ها صادر نمی شود، بلکه ایران یکی از بزرگترین کشور ها در صادرات زغال فشرده به خصوص به کشور های همسایه است.

صادرات زغال فشرده از کشور رونق بسیار خوبی داشته و می توان گفت درصد بسیار زیادی از سود در این صنعت می تواند از صادرات ذغال فشرده به دیگر کشور ها باشد.

صادرات ذغال به دیگر کشور ها بسیار سود آور است ، اما باید آگاهانه و با کسب اطلاعات و زمینه های لازم انجام شود در غیر این صورت می تواند چالش برانگیز و دشوار باشد.

صادرات زغال فشرده

برای صادرات زغال فشرده به چه چیزی نیاز است؟

برای شروع کار صادرات ذغال فشرده باید مشتری یا مشتری های خارجی را از پیش پیدا کرد و هماهنگی های لازم را انجام داد.

و یا می توان با شرکت های بازرگانی که در امور صادرات به کشورهای خارجی فعالیت دارند کمک گرفت و کار صادرات را به آن ها واگذار کرد.

گروه زغال فشرده صنعتگران از بزرگترین صادرکنندگان زغال فشرده به بسیاری از کشور های همسایه است.

خبر خوب برای تولید کنندگان نیز این است که هم اکنون صنعتگران آماده همکاری با آن ها در زمینه صادرات ، شامل آموزش و مشاوره های لازم و فراهم آوری بستر های مناسب برای صادرات زغال چینی است .

مشتریان گرامی می توانند بدون دغدغه و نگرانی ، با مشاوره و راهنمایی کارشناسان ما وارد امر بسیار پر سود صادرات زغال صنعتی شوند.

صادرات زغال فشرده

زغال فشرده به چه کشور های صادر می شود؟

صادرات زغال چینی از ایران به بسیاری از کشورهای حاشیه خلیج فارس چون عمان ، امارات متحده عربی ، کویت ، عربستان، قطر ، بحرین ، و کشور های همسایه چون عراق ، ترکیه ، افغانستان ، پاکستان ، آذربایجان ، ارمنستان ، و … انجام می شود.

علاوه بر این کشور ها، حتی صادرات زغال (بیشتر به صورت بریکت) به برخی کشورهای اروپایی هم انجام می شود. خصوصا کشور های سردسیر تر اروپایی که نیاز به استفاده از بریکت ها به صورت سوخت و هیزم دارند.

صادرات زغال فشرده

صادرات زغال فشرده به عراق

صادرات ذغال فشرده به عراق یکی از بیشترین سهم ها در زمینه صادرات ذغال قالبی را به خود اختصاص داده است. عراق با داشتن مرز مشترک با کشورمان ، صادرات و واردات زیادی در زمینه بسیاری از محصولات دارد. یکی از این موارد هم زغال فشرده است که سالانه با مقادیر بسیار زیادی انجام می شود.

صادرات زغال فشرده به عراق با توجه به نزدیکی و داشتن مرز زمینی مشترک ، با سرعت و سهولت بیشتری انجام می شود.

بازار مناسب زغال در این کشور و داشتن مشتری سبب می شود تا بازاری پر سود و مناسب برای صادر کردن زغال فشرده باشد.

صادرات زغال فشرده به عراق

صادرات زغال فشرده به ترکیه

کشور ترکیه ، همسایه شمال غربی ما نیز از کشورهایی است که صادرات و واردات زیادی با ایران دارد . داشتن مرز مشترک از شهر های شمال غربی نیز این کار را آسان کرده و شاهد تردد خودروهای سنگین زیادی از دو طرف هستیم .

بنابراین یکی از بستر های مناسب برای صادرات زغال فشرده شما کشور ترکیه است.

هم چنین کشور ترکیه با داشتن مقررات گمرکی اتحادیه اروپا و داشتن مرز با کشور های اروپایی زمینه مناسبی برای صادرات به این کشور ها را نیز داراست.

گرچه صادرات زغال فشرده به ترکیه رایج و بسیار پر سود است، اما مقررات گمرکی و صادرات و واردات جدی و ارتقاء یافته ای دارد ، بنابراین باید اطلاعات و امور لازمه برای صادرات زغال به ترکیه را بدانید و سپس اقدام کنید.

صادرات زغال فشرده به ترکیه

صادرات زغال فشرده به ترکیه

صادرات زغال فشرده به امارات

از دیگر کشور های صدر لیست برای صادرات ذغال ، کشور امارات است. استفاده زیاد از زغال در این کشور ، در سفره خانه ها، رستوران ها، کافه ها و … سبب می شود تا نیاز به زغال فشرده زیاد باشد و مشتری های زیادی در این زمینه وجود داشته باشند. بنابراین صادرات زغال فشرده به امارات نیز قطعا پر سود خواهد بود و مشتری مناسب یافت خواهد شد.

به طور کلی کشور های عربی همچون امارات متحده ، از مصرف کنندگان و مشتریان رایج زغال فشرده هستند.

صادرات زغال فشرده به امارات

صادرات زغال فشرده به افغانستان

کشور افغانستان که از همسایگان مرزی در شرق کشور ما است نیز معاملات صادرات و واردات زیادی با ایران دارد.

از جمله محصولات در لیست صادرات به افغانستان ، صادرات زغال فشرده یا زغال چینی است که به صورت بسته ای و فله ای در تناژ های بالا انجام می شود.

صادرات زغال فشرده به افغانستان با وجود فراهم بودن مرز زمینی مشترک و قوانین صادرات و گمرک بسیار پررونق و پر سود است.

صادرات زغال فشرده به افغانستان

صادرات زغال فشرده به پاکستان

صادرات زغال به پاکستان ، دیگر همسایه شرقی (و جنوب شرقی) ما نیز انجام می شود.

کشور پاکستان نیز یکی از مقصدهای صادراتی برای ذغال فشرده است که داشتن مرز زمینی این کار را آسان تر می کند. صادرات زغال فشرده به پاکستان هم اما نیازمند دانش و آگاهی های لازم، و پیدا کردن مشتری مناسب است .

صادرات زغال فشرده به پاکستان

صادرات زغال فشرده به عربستان

همانطور که گفته شد اکثر کشور های عربی ، از خریداران و مصرف کنندگان خوب زغال فشرده هستند و عربستان نیز یکی از این کشور هاست. صادرات زغال فشرده به عربستان همه ساله به میزانی بالایی انجام شده ، و این کشور یکی از مشتریان ثابت زغال فشرده صادراتی از ایران است.

صادرات زغال فشرده به عربستان

صادرات زغال فشرده به عمان

یک کشور عربی دیگر جهت مقصد صادراتی برای برخی کالا ها که از جمله ی آن زغال فشرده است ، کشور عمان است.

عمان که از کشورهای همسایه عربستان و امارات متحده است ، به وسیله ی دریای عمان از کشور ما فاصله دارد .

صادرات زغال فشرده به عمان باید با برنامه ریزی ، پیدا کردن بازار هدف و مشتری ، و آگاهی به قوانین واردات و گمرکی این کشور انجام شود.

صادرات زغال فشرده به عمان

صادرات زغال فشرده به کویت

کشور کوچک اما ثروتمند کویت ، یکی دیگر از همسایگان عربی ما از سمت جنوب کشور است که نقل و انتقالات به آن به وسیله ی دریا یا به صورت هوایی انجام می شود.

فرهنگ قلیان کشی ، و پخت و پز با زغال در کویت هم رواج بسیاری دارد و رستوران ها و سفره های خانه ها و کافه های زیادی در کویت از مصرف کنندگان زغال فشرده اند.

صادرات زغال فشرده به کویت نیز می تواند یکی از مقصد های موفق و پررونق شما باشد، که البته نیازمند کسب اطلاعات لازم جهت صادرات و امور گمرکی ، و هم چنین پیدا کردن مشتری است .

صادرات زغال فشرده به کویت
نقشه ایران و کویت

صادرات زغال فشرده به آذربایجان

همسایه شمال غربی دیگر ایران ، کشور آذربایجان است و می توانید این کشور را هم در لیست کشور های مقصد برای صادرات زغال فشرده در نظر بگیرید.

صادرات زغال به آذربایجان به صورت زمینی و از مرزهای شمال غربی کشور انجام می شود.

صادرات زغال فشرده به آذربایجان

صادرات زغال به قطر

در گذشته صادرات ذغال قالبی منحصرا در اختیار چین بود ، به طوری که حتی زغال فشرده موجود در کشور ما هم از چین وارد می شد و از این رو با نام زغال چینی شناخته می شد، اما امروز شاهد این هستیم که تولید زغال در کشورمان آنقدر رونق داشته که اکثر کشور های مصرف کننده زغال فشرده، واردکننده زغال از ایران هستند. کشور قطر نیز از جمله کشور های عربی مشتری زغال فشرده است و از این جهت صادرات زغال فشرده به قطر نیز از مقصد های فروش زغال فشرده می باشد.

 

صادرات زغال فشرده به قطر

صادرات زغال به دیگر کشورها

علاوه بر کشورهای یاد  شده که بالاترین میزان واردات زغال از ایران را دارند، کشور های دیگری نیز می توانند مقصد صادراتی برای زغال باشند.

از جمله بحرین ، ترکمنستان ، ارمنستان ، گرجستان ، و …

مهمترین نکته این است که شما باید مشتری ثابت ، روش های صادرات و قوانین گمرکی ، هزینه های لازم و راه های صادرات به آن ها را به خوبی بشناسید تا دچار مشکلات در قوانین صادرات و سودآوری آن نشوید.

 

صادرات زغال به کشور های اروپایی

گرچه بیشتر مصرف کنندگان زغال فشرده را کشور های خاورمیانه و دیگر کشور های نزدیک به ایران تشکیل می دهند، اما جالب است بدانید که صادرات زغال به اروپا نیز انجام می شود.

در کشورهای  غربی استفاده از زغال برای قلیان محدود تر است، اما برای پخت و پز کم و بیش رواج دارد.

اما مهم ترین استفاده این کشور ها، خصوصا کشور های سردسیر اروپایی چون نروژ ، سوئد، فنلاند، گرینلند و … از زغال فشرده ، در واقع از بریکت آن به عنوان هیزم است.

در بسیاری از این کشور ها هنوز هم از شومینه های هیزمی استفاده می شود که با توجه به قوانین محیط زیست ، هم اکنون بیشتر این هیزم ها از بریکت ها به دست می آید تا درختان کمتری قطع شده و به محیط زیست آسیب برسد.

گرچه صادرات به اروپا قوانین پیچیده تر و دشوار تری از کشور های همسایه دارد، اما در صورتی که مشتری مناسب را پیدا کنید با توجه به کم بودن صادر کننده ها، و با توجه به ارز دریافتی ، می تواند سود آور باشد.

 

اگر تولید کننده زغال فشرده هستید، به دنبال صادرات زغال فشرده هستید؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات دیگر