09122024339

02188747944

شنبه تا چهارشنبه : 9:00-17:00

پنج شنبه : 9:00-14:00

خط تولید زغال فشرده در اصفهان

خط تولید زغال فشرده در اصفهان

راه اندازی خط تولید زغال فشرده در اصفهان

راه اندازی کسب و کاری پرسود و با سرمایه ای مناسب ، آرزوی بسیاری از افراد است و بسیاری از افراد توانایی راه اندازی کاری با سرمایه های میلیاردی و گزاف برای کارخانه را ندارند اما تمایل دارند که کسب و کار خود را داشته باشند ، اگر شما هم از این دسته هستید، فرصتی بسیار مناسب پیش روی شماست تا شغلی با درآمدی عالی و مستقل ، و با سرمایه ای بسیار مناسب داشته باشد. هم اینک با توسعه فعالیت های گروه صنعتگران این فرصت برای شما هم وطنان عزیز در شهر زیبای اصفهان فراهم شده است تا خط تولید زغال فشرده در اصفهان را با بهترین شرایط ممکن و در کوتاه ترین زمان ممکن راه اندازی کنید.

با ما همراه باشید تا هر آنچه لازم است را در این باره بدانید.

پالت زغال خارج شده از کوره زغال فشرده

برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده در اصفهان از کجا شروع کنم؟

آغاز هر فعالیتی ممکن است در ابتدا با چشم اندازی تار و مبهم باشد و نگرانی هایی در بین باشد ، که کاملا طبیعی و منطقی است. نصب و راه اندازی یک خط تولید نیز به همین صورت است و مشتری قطعا برای شروع نیاز به مشاوره دارد .

ما در گروه صنعتگران به صورت کامل در کنار شما هستیم و در تمامی مراحل یاری رسان شما خواهیم بود ، بنابراین اگر قصد ورود به این حرفه را دارید اما از شروع کار نگرانی دارید، آن را به ما بسپارید و با کارشناسان و مشاوران ما در صنعتگران تماس حاصل فرمایید.

زغال فشرده چیست؟

در ابتدا بهتر است به صورت خلاصه زغال فشرده و صنعت آن را تعریف کنیم .

ذغال فشرده یا زغال چینی ، محصولی است که با استفاده از مواد اولیه بازیافتی چوبی ساخته می شود که به جای زغال چوب استفاده می شود، اما برای ساخت آن نیازی به آسیب به طبیعت و قطع درختان نیست.

از آنجایی که شروع ساخت این ذغال از کشور چین شروع شد ، هنوز هم به ذغال چینی معروف است ، اما در حقیقت تولید آن هم اکنون تماما در کشور خودمان انجام می شود و حتی ایران صادر کننده زغال فشرده هم هست.

ساخت زغال فشرده

برای ساخت زغال فشرده به خاک اره نیاز داریم که مهم ترین ماده اولیه است، که در کنار آن پوست گردو و خاک زغال هم به کار می رود.

این مواد پس از مخلوط شدن با هم ، به دستگاه هایی مخصوص که در واقع خط تولید ذغال فشرده است برده می شوند و تبدیل به زغال می شوند.

دستگاه های ساخت زغال فشرده

دستگاه آسیاب یا خرد کن :

در ابتدا نیاز است تا پوست گردو به صورت کامل آسیاب شود تا به اندازه مورد نظر برسد که این کار توسط آسیاب ، خرد کن یا کراشر انجام می شود.

دستگاه سرند :

مواد اولیه ای که نام بردیم (خاک اره ، پوست گردو و خاک زغال) باید در ابعادی یکدست و مناسب باشند و نیاز است تا ذرات درشت تر و گاهی ضایعاتی آن جدا شوند. این کار توسط سرند انجام می شود و سرند در واقع با توری های خود مواد را الک می کند و مخلوطی یکدست تحویل می دهد.

خط خشک کن :

در خاک اره مقادیری رطوبت وجود دارد که نیاز است این رطوبت از بین برود تا بتوان زغال تولید کرد. بنابراین مواد اولیه وارد خشک کن می شوند. خشک کن در دو نوع سینوسی و دوار وجود دارد که در خط تولید زغال فشرده صنعتگران از خط خشک کن سینوسی که حرفه ای تر و کارا تر است استفاده می شود.

دستگاه اکسترودر :

دستگاه اکسترودر ، زغال ساز یا فشرده ساز ، مهم ترین دستگاهی است که در خط تولید زغال داریم. این دستگاه موادی که خشک شده اند را فشرده کرده و تبدیل به بریکت می کند. بریکت ها در واقع زغال خام هستند که خود به عنوان هیزم هم استفاده می شوند.

دستگاه زغالساز

کوره :

پس از ساخت بریکت ها، آن ها باید با حرارت پخته شوند تا تبدیل به زغال فشرده شوند.  به این منظور ، بریکت ها را روی پالت یا واگن زغال فشرده می چینند که به وسیله ی آن به کوره برده می شود. کوره ها نیز خود در انواع سنتی و صنعتی وجود دارند.

پس از اتمام پخت زغال ها در کوره ، آن ها را خارج می کنند و پالت خفه کن روی آن قرار میگیرد تا خاموش شود و ذغال فشرده آماده است.

دستگاه برش زغال :

اگر تمایل داشته باشید می توانید زغال ها را به صورت برش های یک اندازه و کوچک بسته بندی کنید تا در بازار بهتر فروش روند، که این کار را دستگاه برش زغال یا اسلایسر انجام می دهد.

 

برای فراگیری اطلاعات بیشتر دیگر در زمینه تولید زغال فشرده در مقالات دیگر نیز همراه ما باشید، و اگر نیاز به هر راهنمایی و مشاوره ای دارید نیز با ما در صنعتگران تماس حاصل فرمایید.

راه اندازی خط تولید زغال فشرده در اصفهان ، تعمیر و نگهداری از دستگاه ها ، تامین مواد اولیه ، و آموزش و مشاوره از خدمات ما در صنعتگران است.

 

 

درباره اصفهان

شهر اصفهان

اصفهان ملقب به نصب جهان ، از تاریخی ترین و مهم ترین شهرهای ایران است که مرکز استان اصفهان و همچنین شهرستان اصفهان می باشد.

شهر زیبای اصفهان سومین شهر بزرگ ایران ، و هم چنین سومین شهر پر جمعیت پس از تهران و مشهد می باشد ، که چهاردهمین کلانشهر پر جمعیت خاورمیانه نیز هست.

اصفهان از سال های 1050 تا 1722 میلادی ، مخصوصا از زمانی که پایتخت سلسله صفویان شد رونق بسیار زیادی پیدا کرد . به  همین جهت بناهای تاریخی بسیار زیادی در اصفهان وجود دارد که بسیاری از آن ها در سازمان جهانی یونسکو و هم چنین به ثبت ملی رسیده اند.

آثار تاریخی اصفهان

اصفهان را به جهت معماری زیبای ایرانی می شناسند و یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری کشور است . به طوری که تقریبا تمام توریست هایی که به ایران سفر می کنند حتما از اصفهان نیز دیدن می کنند.

جالب است بدانید اصفهان در سال 1394 به همراه دیگر شهر ایران رشت ، به عنوان شهر خلاق در یونسکو ثبت شد. منظور از شهر خلاق ، شهری است که دارای نوآوری و توانمندی های شهروندی در توسعه پایدار را داشته باشد.

زاینده رود اصفهان

نام اصفهان

اصفهان در طول زمان های مختلف اسامی مختلفی داشته است.

صفاهان ، صفویان ، گی ، سپاهان ، دارالمومنین ، سپانه ، گابا ، گابیان ، گبی ، گابیه ، . اسپاندانا همگی از نام هایی بودند که در طول تاریخ به اصفهان امروزی گفته می شد.

حتی زمتنی به الیهودیه هم خوانده می شد چراکه در زمان بخت نصر ، یهودیان بابل به این منطقه کوچ کردند.

سرانجام پس از فتح این شهر توسط اعراب مسلمان ، از آنجایی که حرف “پ” در زبان عربی وجود ندارد ف این شهر را از سپاهان یا اسپهان،  صفاهان و پس از آن اصفهان خواندند.

جغرافیای اصفهان

اصفهان در میان دامنه های زاگرس و در مجاورت زاینده رود قرار دارد که از رشته کوه های زاگرس سرچشمه می گیرد و به باتلاق گاوخونی میریزد.

زاینده روی بزرگترین رود فلات ایران مرکزی ایران است که از اصفهان می گذرد و پل تاریخی و مشهور سی و سه پل نیز از روی آن عبور کرده است.

جنگل ناژوان نیز از مناطق با آب و هوای خوب در حاشیه زاینده رود است.

کوه کلاه قاضی و کوه صفه نیز از دیگر مناطق طبیعی اصفهان هستند.

کلاه قاضی ، در واقع پارک ملی است که محل زندگی بسیاری از جانوران مانند آهو ، بز و کل و پازن است.

حیات وحش اصفهان

آب و هوا

اصفهان به طور کلی آب و هوایی خشک و معتدل دارد که بارش برف و باران در آن در حد متوسط است.

اما متاسفانه در چند سال اخیر بارش ها بسیار کمتر شده و حتی در بعضی سالها بارش وجود نداشته است.

حداکثر درجه حرارت شهر در تابستان ها تا 39 درجه می رسد و در زمستان نیز بیشترین سرما تا -18 درجه بوده است.

در چند سال اخیر با وجود تغییرات اقلیمی اتفاق افتاده آب و هوای اصفهان از خشک به فرا خشک تغییر یافته است.

 

مردم شناسی اصفهان

اصفهان طبق سرشماری سال 1395  جمعیتی بالغ بر 2,961,211 نفر داشته است که آن را به سومین شهر پر جمعیت کشور بدل کرده است.

اکثریت مردم اصفهان فارسی زبان هستند که با لهجه اصفهانی که بسیار شیرین و مشهور است صحبت می کنند.

از دیگر اقوام ساکن در اصفهان می توان به ترک ها، لر ها، ارمنی ها ، گرجی ها ، یهودی ها ، کولی ها ، و سپس لر ها و کردها و عرب های عشایر اشاره کرد ، که در یبش از 120 هزار پناهنده نیز از عراق و افغانستان ساکن هستند.

اکثرت مردم شهر نیز شیعه هستند و علاوه بر آن ارامنه ، یهودیان و زرتشتیان و سایر اقلیت های مذهبی هم در شهر ساکن اند.

 

 

جاذبه های گردشگری اصفهان

اصفهان را بیش از هر چیز به خاطر داشتن جاذبه های تاریخی بسیار زیاد و زیبا در کشور می شناسند و از این نظر یکی از غنی ترین شهر های کشور است.

مناطق تفریحی ، تاریخی ، گردشگری و طبیعی زیادی در اصفهان وجود دارد که بازدید از همه ی آن ها سفری طولانی را طلب می کند.

 

جاذبه های تاریخی

اصفهان پر از جاذبه های تاریخی است که نام بردن ان ها نیازمند مقاله ای طولانی است.

از جمله مهم ترین آن ها :

 • میدان نقش جهان
 • سی و سه پل
 • پل خواجو
 • کاخ چهل ستون
 • میدان نقش جهان
 • پل مارنان
 • مسجد جامع اصفهان
 • مسجد سید
 • برج کبوتر خانه
 • گذر چهارباغ عباسی
 • میدان عتیق
 • آتشگاه اصفهان
 • کاخ عالی قاپو
 • کاخ هشت بهشت
 • حمام علیقلی آقا
 • مدرسه چهارباغ
 • و …

موارد گفته شده تنها لیست کوتاهی از جاذبه های تاریخی اصفهان است و پل ها ، مساجد ، کلیسا ها ، بازار ها ، و میدان ها و خانه های تاریخی بسیار زیادی در اصفهان وجود دارد.

به حدی که مقامات میراث فرهنگی معتقدند بیش از 22 هزار جاذبه تاریخی فرهنگی در استان اصفهان وجود دارد.

اصفهان

صنایع دستی اصفهان

ساخت صنایع دستی در استان اصفهان تاریخچه ای بسیار طولانی دارد و صنایع و هنر های بسیاری در گوشه گوشه اصفهان رواج دارد .

از جمله قالی بافی ،  قلم زنی ، منبت کاری ، خاتم کاری ، ملیله دوزی ، مینیاتور ، سفالگری ، فلز کاری ، میناکاری ، نقره سازی ، پولک دوزی و …

صنایع دستی اصفهان

صنایع دستی اصفهان

سوغات و غذاهای سنتی

مشهور ترین سوغات اصفهان گز آن است که شیرینی ای ساخته شده از انگبین یا ترنجبین ، به همراه مغز پسته یا بادام و فندوق ، گلاب ، سفیده تخم مرغ و شکر است.

گز اصفهان مرغوب ترین نوع گز در کشور است و قدمت آن هم به بیش از 450 سال پیش می رسد.

از دیگر ره آورد های اصفهان می توان به صنایع دستی بسیار زیاد و به یاد ماندی آن که نام بردیم اشاره کرد.

گز اصفهان

خاتم کاری اصفهان

غذاهای محلی

خورش ماست ، حلیم بادمجان ، آش شل قلمکار ، عدس آبگوشت ، کباب بریان ، گوش فیل و دوغ ، کشک بادمجان و هم چنین کله جوش از معروف ترین غذاهای محلی اصفهان هستند.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات دیگر