09122024339

02188747944

شنبه تا چهارشنبه : 9:00-17:00

پنج شنبه : 9:00-14:00

خاک زغال یا خاک کربن

خاک زغال یا خاک کربن

خاک زغال یا خاک کربن در زغال فشرده

زغال فشرده یا زغال چینی یکی از رایج ترین و محبوب ترین انواع زغال است که امروزه تا حد زیادی جایگزین زغال چوب شده است. برای ساخت زغال فشرده نیاز به فرمول تولید زغال است، که این فرمول شامل مواد اولیه زغال فشرده و میزان و نحوه به کار بردن آن هاست. یکی از مواد اولیه ای که در ساخت زغال استفاده می شود خاک زغال یا خاک کربن می باشد.

در تولید زغال فشرده ، خاک اره و پوست گردو دو ماده اصلی اند، که خاک اره مهمترین آن است، اما ماده دیگری نیز به میزانی کمتر استفاده می شود و آن خاک زغال است.

خاک زغال تقریبا 10 درصد میزان مواد اولیه برای ساخت زغال را تشکیل می دهد.

70 درصد نیز خاک اره است و 20 درصد هم پوست گردو.

در این مقاله می خواهیم در رابطه با 10 درصد زغال فشرده ، یعنی خاک زغال صحبت کنیم.

خاک زغال یا خاک کربن

خاک زغال چیست و از کجا به دست می آید؟

خاک زغال که خاک کربن هم نامیده می شود، پودر به دست آمده از آسیاب شدن زغال چوب است.

در واقع زغال چوب که از سوزاندن و زغال کردن چوب درختان به دست می آید، مقدار بسیار زیادی خاک و پودر اضافه خواهد داشت که می توان از آن به منظور تولید زغال فشرده و البته در برخی صنایع دیگر هم استفاده کرد.

بنابراین خاک زغال هم همچون دیگر مواد اولیه سازنده ذغال فشرده ، فرآورده ای ضایعاتی است که به بهترین شکل برای تولید زغال قالبی استفاده می شود.

فروش خاک زغال یا خاک کربن

چرا در تولید زغال فشرده از خاک زغال استفاده می شود؟

تا اینجا با خاک زغال آشنا شدیم، اما چرا خاک زغال به فرمول تولید ذغال چینی اضافه می شود ، و نقش خاک زغال در تهیه زغال صنعتی چیست؟

اضافه کردن خاک زغال چندین دلیل دارد.

1. یکی از دلایل این است که وجود خاک زغال سبب ایجاد اصطکاک بیشتر در ماردون دستگاه زغال ساز می شود، که سبب می شود ماردون روان تر کار کند و فشرده سازی بهتر صورت گیرد، و در نتیجه بریکت هایی با کیفیت تر و با سرعت تولید بالاتر داشته باشیم.

بنابراین اگر خاک زغال نباشد یا مقدار آن بسیار کم باشد، اصطکاک ماردون هم کم می شود و فشرده سازی در دستگاه اکسترودر به خوبی انجام نمی شود.

سرانجام با کم بودن خاک زغال ، بی کیفیت شدن و همچنین ترک خوردن بریکت ها اتفاق می افتد.

2. دلیل دیگر این است که به هر حال ترک های بسیار ریزی می توانند در بریکت ها وجود داشته باشند، که پودر زغال می تواند آن ها را پر کند.

البته توجه کنید که استفاده زیاد از حد از خاک ذغال به منظور پر کردن ترک های زیاد هم درست نیست ، و هم سبب بی کیفیت شدن بریکت ها می شود و هم موجب پایین آمدن سرعت تولید.

3. یک دلیل دیگر برای اضافه کردن خاک ذغال به فرمول تولید ذغال فشرده هم این است که خاک کربن خود از زغال چوب که نوعی سوخت است به دست آمده ، بنابراین می تواند در کیفیت بهتر و سوخت و حرارت بالاتر زغال هم کمک کند.

قیمت خاک زغال یا خاک کربن

فروش خاک زغال

یکی از دغدغه های همیشگی تولیدکنندگان و یا افرادی که تازه قصد ورود به صنعت تولید زغال فشرده را دارند، نگرانی از تامین مواد اولیه است.

ما در گروه صنعتگران ، این دغدغه مشتریان را با تامین مواد اولیه یعنی خاک اره ، پوست گردو و خاک زغال برطرف می نماییم.

تمامی عزیزانی که در صنعت تولید زغال فشرده فعالیت دارند می توانند مواد اولیه خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ، در هر کجای کشور و در هر موقع از سال از صنعتگران بخواهید.

قیمت خاک زغال چقدر است؟

قیمت خاک زغال با توجه به نوع و میزان مورد نظر متغیر است، اما به طور کلی ، قیمت خاک زغال ارزان و مناسب است و نگرانی ای از این بابت برای تولیدکنندگان وجود ندارد.

خرید خاک زغال یا خاک کربن

آیا خاک زغال نیاز به سرند کردن دارد؟

بله ، خاک زغال یا خاک کربن باید به صورت پودری در تولید زغال فشرده به کار رود و نباید دارای مواد درشت باشد.

بنابراین ، خاک زغال تهیه شده که معمولا دارای ابعاد متعددی است و بلاخره چند قطعه درشت در آن است، باید با عبور از دستگاه سرند زغال فشرده الک شود تا مواد درشت آن جدا شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات دیگر